Až sa jej podlomili kolená: Pozrite, aký MEGA dar dostala Vlhová len pár dní po operácii!

Len pár dní po tom, čo sa slovenská lyžiarka Petra Vlhová (28) vrátila zo Švajčiarska, kde podstúpila operáciu kolena, dostalo sa k nej nečakané prekvapenie. A nebolo veru hocijaké!

Na podnet spoločnosti Tatry Mountain Resorts pre ňu Gordana Glass, ktorú ako umelkyňu poznajú až za hranicami Európy, vyrobila niečo naozaj exkluzívne.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša prechádza v súčasnosti náročným obdobím. Po tom, čo sa na januárových pretekoch Svetového pohára v Jasnej nepríjemne zranila a sezóna sa pre ňu definitívne skončila, nemala veľa dôvodov na úsmev. Ten sa jej začal častejšie zračiť na tvári až po úspešnej operácii pravého kolena, ktorú absolvovala vo švajčiarskom Sione, a odkiaľ sa v polovici februára vrátila domov.

Vďaka, rešpekt a úcta

Jeden z jej typických úsmevov jej pred pár dňami vyčarovala na tvári aj uznávaná umelkyňa Gordana Glass, ktorá pre ňu vyrobila netradičný dar. „Petre sme na podnet spoločnosti Tatry Mountain Resorts darovali dielo Lipový list z kolekcie New Spirit. Ide o vďaku za to, čo robí, ako to robí a v neposlednom rade bolo našim cieľom prejaviť jej rešpekt a úctu voči jej výkonom a reprezentácii našej krajiny,“ skonštatovala exkluzívne pre Šport24.sk pyšná autorka.

Čo sa týka samotného listu, jeho rozmery sú 56 x 76 centimetrov a váži 4,5 kilogramu. „Ako som už spomenula, ide o dielo z kolekcie New Spirit, ktorá reprezentuje príbeh našej krajiny a zároveň nabáda k vzniku inšpirujúcich partnerstiev a progresívnych myšlienok,“
prezradila Gordana Glass.

Vyrábala trofeje pre Jasnú

Základným prvkom inšpirácie diel z tejto kolekcie je slovensky lipový list, ktorý reprezentuje slovanského ducha a úspechy nášho národa. Ďalšie štátne symboly sú abstraktne zapracované v reliéfnej kresbe sklenených diel,“ dodala Gordana Glass, ktorá tento rok, ale i v roku 2021 vytvorila impozantné trofeje aj pre najlepšie lyžiarky v Jasnej.

Tento rok sa pre pretekárky v Jasnej rozhodla vyformovať trofej ako kvet plesnivca v kombinácii s vločkou. „Vločka je v postoji lyžiara. Vymysleli sme to tak, že každá vyrobená trofej bola originál, ktorý sme prispôsobili rôznej farebnosti. Pokúsila som sa zachovať aj 16 lupienkov, ktoré každý spomínaný kvet plesnivca obsahuje,“  vysvetlila pred SP v nízkotatranskom stredisku umelkyňa, v ktorej sa prelína viacero národností. „Narodila som sa v Nemecku, korene mám chorvátske, prababku Maďarku a na Slovensku žijem už 25 rokov,“ s úsmevom ozrejmila.

Suveníry pre pápeža i kráľovnú

Práca nadanej umelkyne je trochu lotéria, no na to si počas niekoľkoročnej praxe zvykla. „Pri práci so sklom sa na žiadnu rutinu spoliehať nemôžete. Vždy sa môže prihodiť, že sa počas výroby niečo pokazí. Všetko, čo používam, je z materiálu, ktorým nám dala matka Zem a preto nikdy neviete, ako je to celé zložené. Pri každom procese schladzovania hrozí, že to praskne,“ skonštatovala Gordana Glass, ktorá na trofejach pracovala päť mesiacov a v minulosti vyrábala suveníry aj pre pápeža či britskú kráľovnú.

Pred tromi rokmi dostali najlepšie lyžiarky v Jasnej trofeje z dielne rovnakej umelkyne, no boli o čosi iné. Vrchná časť symbolizovala ženskú hlavu a kvet, stredná časť pripomínala stuhy party a zároveň znázorňuje cestu k cieľu. Taktiež však boli vytvorené zo skla a maľované listrami drahých kovov. Zlatá trofej mala 42 centimetrov a vážila 2 kilogramy. Od ostatných dvoch sa líši aj vyvýšenou špičkou na vrchnej časti. Strieborná a bronzová trofej boli každá o 2 cm menšie.

Zdroj: Sport24.pluska.sk

Predchádzajúci príspevok

Golfista roka 2023