Nádherné trofeje pre víťazky aj tento rok pripravuje Gordana Glass

Najrýchlejšie lyžiarky pretekov Svetového pohára v Jasnej sa aj tento rok môžu tešiť na nádherné trofeje z dielne umelkyne Gordany Glass. Tá na ich príprave pracuje už niekoľko mesiacov.

„Prišla kresba, posúvali sme sa medzi výberom materiálu, ktorý sme chceli tento rok stotožniť aj s novým vizuálom celého podujatia, takže sme vyberali nové materiály. Ten proces tavby, skladania, každý jeden kvietok sa musí prichystať to zlato, odrezať každý lupienok, poskladať ho ručne, uložiť na to sklo, vytaviť ho, zabrúsiť, gravírovať, jednoducho, mám čo robiť do januára. Chceme, aby každá trofej bola v inej farebnosti, každé to jedno dielo tak bude originálom. Budem tvoriť diela tak, aby som s nimi bola stotožnená, spokojná, aby som ich mohla dať do tej krabice a podpísať,“ prezradila Gordana Glass. Predstavenie trofejí pre najlepšie lyžiarky v Jasnej sa uskutoční v decembri pod Chopkom.

Víťazné trofeje z predchádzajúceho Svetového pohára v Jasnej z dielne Gordany Glass sú stále vystavené v hoteli Galéria Thermal v Bešeňovej. Na vernisáži pred začiatkom letnej sezóny sa zúčastnili aj lyžiarky Petra Vlhová a Martina Dubovská, ktoré spolu s kurátorkou výstavy Ľubicou Skusilovou autorke symbolicky popriali veľa inšpirácie pri tvorbe trofejí pre najlepšie lyžiarky pretekov Svetového pohára v Jasnej, ktoré sa budú konať už v januári 2024.

 

zdroj:  worldcupjasna.sk

 

Predchádzajúci príspevok

Uvidím, čím ještě překvapím

Ďalší príspevok

Plesnivec aj vločka