Dubajský korunný princ sa zaujímal o Slovensko, pristavil sa aj pri vodíkovom aute

Veľký záujem u neho vzbudili aj terapeutické chladiace gamaše pre kone od spoločnosti AUDOV, nakoľko jazdectvu sa venuje aj profesionálne.

lovenský pavilón na Expo 2020 včera navštívil dubajský korunný princ Hamdan Al-Maktúm, ktorý sa po svojom otcovi Mohammedovi má stať vládcom Dubaja a premiérom Spojených arabských emirátov (SAE).

Zdroj: sprievod korunného princa

​​Spolu so svojim sprievodom strávili v slovenskej expozícii takmer 10 minút. Slovensko pritom bola iba jedna zo štyroch krajín, ktoré korunný princ počas svojej včerajšej návštevy prišiel pozrieť.

rinc najviac času venoval expozícii leteckého simulátora od spoločnosti VRM, ako aj vodíkového auta MH2 z dielne spoločnosti Matador.

Veľký záujem u neho vzbudili aj terapeutické chladiace gamaše pre kone od spoločnosti AUDOV, nakoľko jazdectvu sa venuje aj profesionálne. Niekoľkokrát získal zlato na Medzinárodných jazdeckých hrách. Korunný princ Hamdan Al-Maktúm v minulosti navštívil aj Slovensko a v Šamoríne sa zúčastnil majstrovstiev sveta vo vytrvalostnom jazdení.

Pred ním zavítala do slovenského pavilónu aj Sarah Al Amiriová, ministerka pre pokročilé technológie SAE. Do jej pôsobnosti patrí okrem iného aj emirátsky vesmírny program.

Zdroj: sprievod korunného princa
Predchádzajúci príspevok

Gordana Glass® reprezentuje Slovensko unikátnymi dielami na Expo Dubaj

Ďalší príspevok

Longines Global Champions Tour v Šamoríne